Zastanawiałaś się kiedyś kompletując zimową garderobę, jakie pozycje są w niej obowiązkowe ?

Ciepła kurtka, nieprzemakalne buty i dodatki w postaci czapki, szalika i rękawiczek. Stając przed wyborem poszczególnych elementów warto rozpocząć od bazy, jaką będzie kurtka.

W ostatnich latach coraz bardziej na popularności zyskują puchówki. Skąd to zainteresowanie? Jest to jeden z najlepszych produktów, jakie możemy wybrać na zimę. Kurtka taka wypełniona może być naturalnym puchem gęsim lub kaczym, lub materiałem syntetycznym. Który materiał będzie najlepszy? Nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi. Zdecydowanie najlepszy jakościowo będzie gęsi puch, gdyż charakteryzuje się największą sprężystością. Jego minusem natomiast jest cena. Puch syntetyczny będzie odznaczał się mniejszą gęstością, niższą ceną i posiada również szereg innych zalet w porównaniu do materiału naturalnego. Warto więc rozważyć obydwie opcje.

Kurtki puchowe damskie zyskują na popularności, gdyż są lekkie i zachowują przy tym doskonałe właściwości termoizolacyjne. Innymi słowy, są niesamowicie ciepłe w porównaniu do kurtek wykonanych z innych materiałów.

Możemy też wybierać w mnogości krojów i wzorów. Kurtki te mogą mieć styl sportowy, turystyczny, miejski, ale również elegancki. Można je nosić zarówno do traperów jak i dopasować do szpilek. Można również wybrać krój w miarę uniwersalny i posiadać w swojej garderobie jedną dobrej jakości kurtkę na każdą okazję.

Jeśli nigdy wcześniej nie byłaś posiadaczką puchówki, spróbuj a przekonasz się, że jest to najlepszy wybór na zimę.