Wszystko na temat parek zimowych

Zimą warto zadbać o odpowiednią odzież wierzchnią, która zapewnia komfort i wygodę na co dzień. Jeśli kupi się dobrą kurtkę, będzie można wychodzić nawet w te dni, gdy na zewnątrz jest duży mróz, pada śnieg, albo jest chlapa. Uniwersalna odzież zimowa to kurtka parka, o której trochę poniżej.

Uniwersalne kurtki parki zimowe damskie

Dlaczego parka to odzież uniwersalna? Ponieważ sprawdza się na tak wiele warunków pogodowych, w tak wielu sytuacjach, że zwyczajnie można mieć w szafie tylko parkę i przechodzić w niej całą zimę. Dla wielu kobiet to bardzo ważne, bo nie chcą inwestować w więcej różnych rodzajów odzieży wierzchniej. Jak wybrać najlepszą parkę? Warto zwrócić uwagę na tkaninę. Parka musi być ciepła, dobrze chronić przed wiatrem i deszczem, dlatego najlepiej wybrać tę z materiału hydrofobowego. Poza tym parka powinna być też dłuższa, bo wtedy również chroni nogi i uda. Dobrze, jeżeli posiada podszewkę z futerka, którą można odpiąć. To właśnie dzięki temu można parkę nosić również w cieplejsze jesienne dni oraz gdy kończy się zima.

Jak stylizować zimową parkę?

W jaki sposób nosić zimową parkę? Tak naprawdę pasują do niej różne czapki, szaliki i rękawiczki. Można zatem szaleć z dodatkami i za każdym razem wyczarować odrobinę inny zestaw. Idealne buty pasujące do parek to te, które mają trochę sportowy lub militarny styl. Zimą można nosić na przykład ocieplane sneakersy albo tak zwane biker boots, które ozdobione są za pomocą ćwieków. Świetnie wyglądają też trzewiki, na przykład klasyczne w kolorze brązowym, które można nosić do jeansów, legginsów lub sportowych dzianinowych sukienek. Tak naprawdę parka daje może możliwości stylizowania. To jeden z tych elementów garderoby, który jest prawdziwą inwestycją w szafę.

Sprawdź:

Lekka parka damska