Męskie kurtki nie ograniczają się tylko do ciepłych parek czy klasycznych bomberek. Wielu facetów bowiem stawia na elegancję i skórzane okrycia wierzchnie. Oczywiście nie zawsze są one eleganckie. Na rynku mamy dostępnych tak wiele modeli, iż można je dopasować niemal na każdą okazję, od tych bardziej formalnych uroczystości po dzień codzienny czy przejażdżkę na motocyklu.

Stylowe kurtki skórzane dla facetów zawładnęły polskim rynkiem. Kobiety uwielbiają mężczyzn właśnie tak ubranych. Z pewnością dodaje im to męskości, ale też czasem drapieżnego looku. Wszystko zależy od fasonu kurtki i zestawienia jej z resztą ubrań i obuwiem. Jednym z rodzajów kurtek skórzanych dla panów są kurtki typu biker. Jak już sama nazwa wskazuje, kurtki te przeznaczone są raczej na motocykl niż do biura. Często posiadają ozdobne przeszycia, czasem naszywki lub wstawki w innych kolorach. Zazwyczaj możemy je spotkać w czarnym kolorze, ze srebrnymi zamkami. Całość wygląda bardzo męsko, a mężczyzna w takiej kurtce zwraca na siebie uwagę wielu kobiet, bowiem nie dość że wygląda przystojnie, to jeszcze stylem przypomina niegrzecznego chłopca. Kurtki skórzane na motocykl zwykle są dość ciężkie i obszerne. http://kurtkiparki.pl/kurtki-zimowe-puchowe-damskie/

Jeśli chodzi o modne męskie skórzane kurtki utrzymane w stylu klasycznym, będą się one różniły od tych motocyklowych fasonem. Eleganckie kurtki są bardziej dopasowane, nie mają przeszyć i można je założyć na przykład do jeansów i koszuli. Takie zestawienie z pewnością wygląda bardzo męsko i efektownie, a przy tym jest dość formalne.

Mówiąc o kurtkach skórzanych dla facetów, nie sposób nie wspomnieć o płaszczach. Długie, występujące w kilku kolorach, coraz śmielej pojawiają się w męskich szafach. Były one modne już wiele lat temu, teraz jednak znów powracają do łask. Wiele osób kojarzy je tylko ze starymi filmami i niesfornymi chłopcami. Taki właśnie styl znów jest w modzie.

Mimo dużej popularności męskich skórzanych kurtek nadal wielu facetów jest przeciwnych noszeniu tego typu okryć wierzchnich. Warto przekonać ich do tego elementu garderoby, gdyż jest on nie tylko wygodny, ale i niezwykle stylowy.