Wiele kobiet poszukuje ubrań, które wyszczuplą sylwetkę. Możliwości jest dość dużo. Warto wiedzieć o tym, że nie tylko czerń wyszczupla sylwetkę. Są też inne kolory, które się świetnie do tego nadają.

Jakie kolory wyszczuplają?

Prawie każda osoba wie o tym, że najlepiej wyszczupla czerń. Przede wszystkim jest to uniwersalny kolor, lecz okazuje się, że nie zawsze korzystnie wpływa na wygląd sylwetki. Warto wiedzieć o tym, że czarny optycznie wysmukla figurę, ale również mocno obrysowuje linię ciała, a dodatkowo eksponuje fałdki i inne niedoskonałości ciała. Nie każdy wie o tym, że ubrania w kolorze granatowym są znakomitą alternatywą dla czerni. Przede wszystkim taka barwa jest nieco łagodniejsza i zamiast mocno obrysowywać sylwetkę, tylko ją podkreśla. Jak się okazuje, kolor granatowy idealnie pasuje do casualowych, a także biznesowych stylizacji. Jest bardzo uniwersalny. Śmiało można go nosić na co dzień, do pracy, a ponadto na ważne uroczystości. Co więcej, granat idealnie sprawdza się również w total looku, ponieważ świetnie ukrywa dodatkowe kilogramy, a dodatkowo prezentuje się niezwykle stylowo.

Jaki kolor świetnie wyszczupla?

Innym kolorem, który świetnie wyszczupla sylwetkę, jest szary. Jest to również uniwersalna barwa, prawie tak samo, jak klasyczna czerń. Warto jednak wiedzieć, że szary jest bardziej bezpiecznym kolorem. Przede wszystkim idealnie komponuje się ze wszystkimi jesiennymi stylizacjami oraz jest świetnym wyborem, kiedy celem jest znalezienie ciepłego swetra, bluzy, a także płaszcza. Nie każdy pamięta o tym, że szary idealnie komponuje się ze wszystkimi jesiennymi stylizacjami, a dodatkowo jest świetnym wyborem, kiedy celem jest znalezienie ciepłego swetra, płaszcza bądź bluzy. Każdy jednak powinien pamiętać o tym, żeby wybierać ubrania w ciemnym odcieniu. Okazuje się, że jasne barwy optycznie poszerzają oraz mogą powodować, iż można prezentować się większą, co przecież nie jest wskazane.

Czytaj również: