Jak należy dbać o kurtkę puchową z naturalnym wypełnieniem?

Kurtka z wypełnieniem z puchu naturalnego ma wiele zalet – jest bardzo ciepła, a przy tym lekka. Aby mogła jednak posłużyć na długi czas, należy odpowiednio o nią dbać. O czym trzeba wtedy pamiętać?

Kurtki puchowe ze sklepu Brendi to sprawdzona propozycja na chłodne dni. Doskonale sprawdzą się na miasto, ale również chętnie wybierane są przez amatorów sportów zimowych. Kurtki z naturalnym puchem uznawane są za najcieplejsze, najwygodniejsze kurtki zimowe. Są one jednak bardziej wymagające przy praniu niż kurtki z wypełnieniem syntetycznym.

Pranie kurtki puchowej

Prędzej czy później kurtka puchowa będzie wymagała wyprania. Przestrzeganie odpowiednich zasad pozwoli wtedy na zachowanie jej pierwotnych właściwości.

Przede wszystkim należy zapoznać się z informacjami znajdującymi się na metce. Znajdziemy na niej dokładne zalecenia, jak prać kurtkę puchową, w tym:

  • rodzaj prania – ręczne, w pralce, pranie chemiczne
  • rekomendowana temperatura prania
  • możliwość suszenia w suszarce bębnowej

Kurtka z wypełnieniem z puchu naturalnego będzie wymagała zastosowania odpowiedniego detergentu. Najlepiej zastosować wtedy specjalne płyny do prania puchu – można zakupić je w sklepach sportowych. Uwaga! Nie należy używać zmiękczaczy do tkanin!

Przed umieszczeniem kurtki w pralce należy opróżnić jej kieszenie i pozapinać wszystkie zamki, rzepy, napy. Żeby puch nie zbił się, można umieścić w bębnie pralki specjalne piłki do prania lub piłki tenisowe. Kurtkę należy prać na cyklu dla ubrań delikatnych i zastosować odpowiednią temperaturę podaną przez producenta.

Suszenie kurtki puchowej

Równie ważne jak pranie, jest także właściwe suszenie kurtki puchowej. Można wysuszyć ją w suszarce bębnowej lub tradycyjnie.

Należy umieścić kurtkę na płasko na suszarce i ustawić ją w przewiewnym i ciepłym miejscu. Co jakiś czas kurtkę trzeba przewracać i delikatnie rozbijać puch. Całkowity czas suszenia grubej kurtki puchowej może wynieść nawet kilka dni.

Podsumowując, prawidłowe pranie i suszenie kurtki puchowej to gwarancja, że zachowa ona swoje pierwotne właściwości, czyli będzie czysta, świeża i tak samo ciepła!