Źle dobrana kurtka pikowana może pogrubiać

Od lat kurtki wiosenne pikowane nie wychodzą z mody, mimo tego że wiele trendów przemija. Tego typu ubranie jest chętnie wybierane przez kobiety, zwłaszcza na wiosnę. Niestety źle dobrana kurtka pikowana może pogrubiać. Warto dowiedzieć się, jak tego uniknąć.

Kurtka wiosenna pikowana to idealny wybór na chłodniejsze dni. Kupując damską kurtkę przejściową, można prezentować się fenomenalnie oraz szczupło. Jedyne co trzeba, to sięgnąć po właściwy model. Warto pierw zastanowić się nad tym, co trzeba brać pod uwagę w czasie zakupów. Przede wszystkim kupując kurtkę wiosenną pikowaną należy wziąć pod uwagę odpowiedni kolor. Warto podkreślić, taka kurtka możliwa jest do kupienia w wielu wariantach kolorystycznych. Jeśli zależy nam przede wszystkim na tym, żeby kurtka nie dodawała żadnych kilogramów, to warto skoncentrować się na modelach w ciemniejszych barwach. Nie będzie to oznaczało od razu, iż mamy koniecznie zakładać czerń, lecz niech kolor będzie stonowany oraz matowy. Ponadto warto wystrzegać się żywych oraz metalicznych barw – niestety często mogą pogrubiać wizualnie.

Kupując kurtkę wiosenną pikowaną warto będzie zwrócić uwagę na pasek w talii. Jeżeli celem jest podkreślenie kobiecych kształtów, to najlepiej uniknąć modeli typu oversize. Najlepiej będzie koncentrować się na tych kurtkach, które są wyposażone w pasek. Zdecydowanie to wystarczy do tego, żebyśmy zyskały talię osy. Tego typu kurtka może być noszona nawet do eleganckich stylizacji bądź do pracy – zawsze będzie prezentować się pięknie. Oczywiście można również kupić model bez paska, lecz wtedy należy zwrócić uwagę na to, czy krój będzie taliowany. Warto kupić taką kurtkę, która w okolicach bioder jest rozkloszowana. Trzeba też wspomnieć o tym, że kurtki pikowane na wiosnę mogą mieć różną długość. Do wyboru mamy krótsze rozwiązania oraz takie, które sięgają ud, a nawet i kolan. Właściwa długość dla nas będzie zależna przede wszystkim od figury. Krótsze modele będą dobrym rozwiązaniem dla pań, które mają węższe biodra.